Dlaczego wieszaki druciane są lepsze od plastikowych?

Coraz więcej przedsiębiorstw stara się promować swoją markę jako ekologiczną - i słusznie. Dbanie o planetę stało się nie tylko odpowiedzialne, ale i modne. Stawianie na przyjazne Ziemi materiały i środki staje się strategią, mającą przyciągnąć klientów. Dlatego wymieniamy słomki plastikowe na papierowe, foliówki jednorazowego użytku na płócienne torby, a wieszaki z plastiku – na metalowe. Ale moda to najmniejsza z zalet takiego rozwiązania dla pralni – bo jest ich znacznie więcej. A zatem, dlaczego postawić na druciane wieszaki?

Przyjazne środowisku

Jak wspomnieliśmy, rezygnacja z plastiku to odpowiedzialny krok, pozwalający nam wspólnie dbać o naszą planetę, ale krótko przypomnijmy, dlaczego tak jest. Uszkodzone plastikowe elementy inne od butelek rzadko kiedy trafiają do recyklingu, a przecież ich rozkład może zająć od stu do nawet... tysiąca lat! Recykling też nie jest tutaj idealnym rozwiązaniem, bowiem plastik ulega zanieczyszczeniom i nie ma możliwości recyklingować go więcej niż dziesięć razy – czyli w końcu i tak zostanie rozkładającym się setki lat zanieczyszczeniem.

Oszczędne

Wytrzymałość odgrywa bardzo ważną rolę, gdy wybieramy produkty dla swojej firmy – chcemy, żeby służyły nam jak najdłużej, by nie narażać się na nadprogramowe wydatki. Tymczasem plastik nie należy do najtrwalszych produktów - zwłaszcza ten cienki, który wykorzystywany jest w produkcji najtańszych wieszaków. Tworzywo często wyłamuje się i wykrzywia, co jest procesem nieodwracalnym. Tymczasem druciane wieszaki można z łatwością wyprostować na nowo, jeśli się odkształcą, natomiast nie ma szansy ich złamania podczas zwyczajnego użytkowania.

Wygodne w użyciu

Oczywiście można użyć twardszego, grubszego plastiku lub produktów z plastiku i metalu. Jest to jednak opcja nieopłacalna, gdy zamawiamy wieszaki hurtowo. Mogą sprawdzić się w szafie w domu, ale nie w pralni, gdzie liczy się czas, miejsce i wygoda. W końcu im grubszy plastik, tym większa nie tylko jego cena, ale także masa i powierzchnia. Takie wieszaki zajmują więcej miejsca, są też ciężkie, a zatem mniej wygodne w użytkowaniu.