Wieszaki druciane – ergonomia i użyteczność w biznesie

Prowadząc własne przedsiębiorstwo, naturalnie staramy się zminimalizować wszelkie koszty, jakie będziemy ponosić. Zalicza się do nich niemarnowanie mediów takich jak prąd i woda, wprowadzanie procedur oszczędzających czas, ale i korzystanie z pewnych materiałów, które zagwarantują dobrą jakość, jednocześnie w najtańszej możliwej cenie. Oczywiście powinniśmy przeanalizować, gdzie można pójść na ustępstwa, a w jakim przypadku nie będzie na to miejsca. I tak w przypadku pralni chemicznych raczej nie zdecydujemy się na zastosowanie środków czyszczących o mniejszej mocy i niższej cenie – za to możemy to zrobić m.in. z wieszakami. Dlaczego?

Produkt jednorazowy

Środki piorące bezpośrednio wpływają na jakość świadczonej usługi, dlatego jeśli nie chcemy jej obniżać, raczej pozostaniemy przy sprawdzonym producencie. Inna historia dotyczy wieszaków - są to produkty jednorazowe, które klient zabiera do siebie, więc dla właścicieli pralni mają charakter “jednorazówek”, a klient też nie przywiązuje do nich wagi. Trochę jak plastikowe sztućce do dań na wynos, lez tutaj – w wersji eko, bo wykonane z drutów.

Jakie mamy alternatywy? No właśnie, albo plastik czy inne nietrwałe tworzywo sztuczne lub drewno, które jest znacznie cięższe, większe i w końcu droższe, od wieszaków drucianych. To z kolei niepotrzebnie zwiększy ponoszone przez przedsiębiorcę koszty, jak i samą cenę usługi. To z kolei, niczym efekt domina, może ograniczyć zainteresowanie usługą czy też samą firmą. Wizja prostej drogi od wieszaków do bankructwa jest oczywiście uproszczona, ale dla osób prowadzących swój biznes ma uzasadnienie.

Zalety wieszaków drucianych

Poza samą cenę surowca, jakim jest metalowy drut, produkty z niego wykonane mają jeszcze kilka dużych plusów. Szczególnie istotna jest łatwość przechowywania - małe, lekkie i elastyczne zajmują mało miejsca, łatwo je spakować, a spakowane przenieść w inne miejsce. Szczególnie sprawdza się to w niedużych zakładach, o znacznie ograniczonej przestrzeni.

W przypadku pralni ma to mniejsze znaczenie, ale wieszaki druciane są też estetyczne – jednakowy kolor i wybłyszczenie gwarantują przyjemną dla oka spójność.